Serenadowe Kąciki Zabaw dla Dzieci 2023 - Serenada dla Dzieci
Kupując sery Serenada, wspierasz budowę szpitalnych kącików zabaw

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia w społecznej akcji Serenadowe kąciki. 1 grudnia rusza głosowanie!

zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

Od 5 lat tworzymy miejsca zabaw w szpitalach i przychodniach zdrowia. Powstało już 32 Serenadowe kąciki zabaw! Planujemy otworzyć kolejne 5 miejsc zabaw w szpitalach przy oddziałach pediatrycznych! Od 6 do 19 listopada przyjmowaliśmy Wasze zgłoszenia szpitali do konkursu. Z przysłanych zgłoszeń wybierzemy 10 szpitali, na które będzie najwięcej zgłoszeń. Kolejne 10 wybierze komisja konkursowa, na podstawie ciekawego uzasadnienia, dlaczego to właśnie ten szpital powinien otrzymać Serenadowy kącik zabaw.

Serenadowe Kąciki

Zasady głosowania:

  1. Podaj szpital z oddziałem pediatrycznym, gdzie chcesz, żeby powstał Serenadowy Kącik Zabaw.
  2. Napisz, dlaczego w twoim szpitalu taki kącik jest potrzebny.
  3. Zgłoszenia można przesłać od 6 do 19 listopada 2023.
  4. Z przysłanych zgłoszeń wybierzemy 10 szpitali, na które będzie najwięcej zgłoszeń. Kolejne 10 wybierze komisja konkursowa, na podstawie ciekawego uzasadnienia, dlaczego to właśnie ten szpital powinien otrzymać Serenadowy kącik zabaw.
  5.  Głosowanie odbędzie się od 1 do 17 grudnia 2023 r.
  6. 5 szpitali z największą liczbą głosów otrzyma Serenadowy Kącik Zabaw.
  7. Wyniki konkursu z listą nagrodzonych placówek zostaną opublikowane na stronie projektu.

Serenadowe Kąciki Zabaw

Serenadowe kąciki zabaw tworzy duża interaktywna zabawka, która zawiera cztery gry edukacyjne, które znakomicie rozwijają koordynację ruchową i koncentrację dzieci oraz pobudzają ich wyobraźnię. Dodatkowo każdy kącik wyposażony jest w dziecięce mebelki w ciepłej, żółtej barwie nawiązującej do kolorów marki Serenada. Regał pełen zabawek, układanek, klocków oraz „serowych” kolorowanek. Tak wyposażony Serenadowy kącik zabaw to znakomita alternatywa do elektroniki, która jest najczęstszą formą „rozrywki” dla dzieci.

Zabawa i profilaktyka

W naszym rozumieniu troski o zdrowie, bardzo ważne miejsce, obok zabawy zajmuje profilaktyka. Razem z budowaniem Serenadowych kącików zabaw chcemy szerzyć wiedzę o zdrowym odżywianiu i uprawianiu sportu do zachowania zdrowia. Mamy nadzieję, że miejsca, które wybraliśmy na serenadowe kąciki zabaw wesprą nasz przekaz.

Przykład Serenadowego Kącika dla dzieci

"Zabawa jest specyficzną, naturalną, wrodzoną i swoistą formą działalności dziecka oraz specjalną metodą, dzięki której dziecko wzbogaca swoje doświadczenie i zdobywa informacje o otaczającym świecie".

Stefan Szuman – psycholog i pedagog 

Zabawa jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka

Dzięki zabawie dzieci nie tylko się relaksują, ale również zdobywają wiedzę o świecie, rozwijają emocjonalnie i twórczo. Im więcej różnorodnych wrażeń dostarczymy dziecku, tym lepiej. Czas spędzony w szpitalu nie należy do przyjemnych, ale choć odrobinę możemy go umilić. Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek, producent serów Serenada i Skarby Serowara 5 lat temu postanowiły tworzyć miejsca zabaw w szpitalach i przychodniach zdrowia.

Pamiętaj, Twoje zgłoszenie to radość dla dzieci!

Kontakt:

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek
ul. Kleeberga 12
21-300 Radzyń Podlaski
tel. 83 351 14 93
kom. 501-986-086

SERENADA DLA DZIECI
ul. Kleeberga 12
21-300 Radzyń Podlaski
tel. 83 351 15 00
serenadadladzieci@spomlek.pl