Bezpieczni w szkole - Serenada dla Dzieci 2021
Serenada dla dzieci 2021

Bezpieczni w szkole!

Dbamy o bezpieczeństwo uczniów, dlatego zapraszamy do konkursu, w którym mogą wziąć udział klasy ze szkół podstawowych. Zabawnymi, serenadowymi maseczkami oraz wypasionymi lunchboxami nagrodzimy aż 100 klas z całej Polski.

Wkrótce ogłosimy listę klas

  1. Zgłoszenia klas do konkursu przyjmowaliśmy do 19 września.
  2. Komisja wybierze do 22 września 200 zgłoszeń z najciekawszym uzasadnieniem i opublikuje na stronie listę klas.
  3. Obserwujcie naszą stronę i profil Serenada na Facebooku, gdzie poinformujemy o klasach, które przeszły do kolejnego etapu konkursu.
  4. Głosujcie na swoją klasę (od 22 do 30 września), aby zdobyć dla niej extra maseczki i lunchboxy.
Nagrody w konkursie Serenada dla dzieci

O akcji "Bezpiecznie w szkole!"

„Serenada dla dzieci – bezpieczni w szkole” to akcja Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, której celem jest edukacja uczniów o zachowaniu się w szkole w czasie pandemii. Jest to dla nas czas szczególny, kiedy boimy się o zdrowie własne oraz swoich najbliższych. Każdy z nas zna przysłowie „lepiej zapobiegać niż leczyć”, dlatego w szkołach, przede wszystkim, musimy przestrzegać zasad. Zachowanie bezpiecznej odległości, częste mycie i dezynfekowanie rąk oraz zakrywanie ust i nosa to jedne z najważniejszych i podstawowych wymogów, które powinniśmy przestrzegać.

Dbajmy o bezpieczeństwo z radością

W naszej akcji chcemy pokazać, że zakrywanie ust i nosa wpływa nie tylko na nasze bezpieczeństwo, ale również może być formą zabawy, radości i kojarzyć się nam z czymś przyjemnym, a nie z przykrym obowiązkiem. Serenada dla dzieci proponuje zabawne, żółte maseczki, które uczniowie chętnie noszą na przerwach szkolnych. 

Przerwy lekcyjne to również czas na zjedzenie drugiego śniadania. Serenada dla dzieci mówi, żeby dzielić się uśmiechem, a nie kanapką. Każde dziecko powinno mieć własną śniadaniówkę, a w niej pyszne i zdrowe śniadanie z serem żółtym. Bądźmy bezpieczni, dbajmy o siebie, odżywiajmy się zdrowo!